1. Mikulášský pinec cup

 

Dovolujeme si Vás pozvat na 15. ročník Mikulášského pinec cupu,

který se koná 8. 12. 2018 ve společenském sále

 v Českých Heřmanicích.

  

Startovné:                     40 Kč

Prezentace:                   12,30 - 12,45 hod.

Zahájení turnaje:           13,00 hod.

   

Turnaj je pořádán pro obyvatele a rodáky Českých Heřmanic, kteří

nejsou registrovanými hráči. Pouze v případě malého počtu účastníků

může být povolena výjimka pro hráče z jiné obce či města.

 

Počet účastníků je bohužel omezen na 24 mužů a 12 žen.

V případě velkého zájmu bude rozhodovat o účasti na turnaji datum

přihlášení.

  

Přihlášky je možné podávat:

Telefonicky, nebo pomocí sms na tel. 605250395.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dále pak osobně u p. Sobela nebo u p. Roubínka

 

U přihlášek podaných po 23. 11. 2018 nebude brán zřetel na skutečnost, zda je zájemce místní nebo z jiné obce či města.

Občerstvení na turnaji zajištěno.

Těšíme se na Vaší účast.

V sobotu 27.10.2018 od 16 hodin se bude konat připomínka 100. výročí vzniku Československé republiky u bývalé fary, České Heřmanice čp.1 . Předpokládaný program: úvodní slovo a představení hostů (MUDr. Marie Novotná), slovo starosty Pavla Eliáše, čtení z kroniky (MVDr. Josef Cacek), vystoupení žáků ze ZŠ České Heřmanice, vysazení lípy republiky, duchovní slovo Petra Peňáze a Víta Horáka, předání dopravního automobilu JSDHO a jeho požehnání, drobné občerstvení. Všichni jsou srdečně zváni.

Výsledky voleb do zastupitelstva městyse konaných v termínu 5. - 6. 10. 2018 ZDE

Zvolení zastupitelé dle výsledků.

 

Asanační přípravky k zajištění ochrany lesa

 

Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů nedávno informoval všechny vlastníky lesa v obvodu působnosti ORP Vysoké Mýto, že v souvislosti s chemickou asanací kůrovcového dříví nabízí trh 2 přípravky na ochranu rostlin (Forester, Decis Mega) pro použití neprofesionálními uživateli.

Jelikož jsou tyto přípravky na trhu k dispozici pouze v omezeném množství, vydal Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský nařízení, kterým povoluje neprofesionálním uživatelům omezené a kontrolované použití přípravků Vaztak Les a Vaztak Active k asanaci kůrovcového dříví, a to na omezenou dobu do 12. ledna 2019 (podrobnosti v příloze).

metodika

č.j. UKZUZ 115869/2018 (Vaztak Active)

 

 

Vážení spoluobčané, máte pocit že Vám stále unikají důležité informace z aktuálního dění v našem městysi? Připravili jsme pro vás nový, modernější komunikační kanál Hlášenírozhlasu.cz, díky kterému vás budeme moci informovat nejen SMS zprávami, e-mailem, ale nově i přes mobilní aplikaci a současně přes webové stránky a Facebook. Né všechny informace budou z ekonomických důvodů dostupné přes SMS (např. prodej,..) , proto doporučujeme zvolit první možnost - instalace aplikace Hlášenírozhlasu.cz. Pak budete mít všechny informace pěkně pohromadě ve Vašem telefonu.
Jedná se o zkušební provoz, kdy po třech měsících provozu vyhodnotíme, zda je služba pro Vás občany vyhovující a také finančně výhodnější pro městys než stávající služby "SOIKA".Proto Vás žádáme o zvážení, zda opravdu potřebujete všechny zprávy přijímat formou sms, které městys jednotlivě hradí. Služba nás zaujala, protože nabízí nové modernější možnosti informovanosti Vás občanů buď už přes zmiňovanou aplikaci nebo díky propojení s našimi webovými stránkami a facebookem.

Kolik Vás to bude stát? Nic! Tato služba je pro Vás zcela ZDARMA.

Jak na to? Máte více možností:
1. Nainstalujte si mobilní aplikaci Hlášenírozhlasu.cz, kterou najdete najdete na Google Play nebo App Store 
2. Na stránce Hlášení rozhlasu klikněte na žluté tlačítko "Odebírat hlášení" a zaregistrujte se. 
3. Vyplňte ústřižek vpravo na letáčku, který jste obdrželi do Vaší schránky a vyplněný jej odevzdejte na úřadu městyse 
4. Přihlaste se přes Facebook https://www.facebook.com/MestysCeskeHermanice/ a přidejte si tuto stránku k oblíbeným a nezapomeňte si nastavit sledování
5. Pošlete SMS - ve tvaru CEHERMANICE JMENO PRIJMENI ULICE CISLOPOPISNE na číslo 774 724 136 (informace budete dostávat formou SMS) - ve tvaru CEHERMANICE JMENO PRIJMENI ULICE CISLOPOPISNE +"Váš e-mail" na číslo 774 724 136 (informace dostanete formou SMS i na Váš e-mail) - chcete-li dostávat jen některé druhy informací, doplňte jejich čísla do SMS (např. CEHERMANICE…...1 3 5 )

Přihlášením k odběru hlášení dává registrovaný občan souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů za účelem zasílání aktuálních informací z městyse. Více informací o rozsahu a účelu zpracování a odvolání souhlasu najdete na adrese www.ceskehermanice.hlasenirozhlasu.cz nebo osobně na úřadu městyse.

V případě, že již nechcete dostávat informace z dění v našem městysi (Vaše kontakty byly automaticky přesunuty ze stávající služby SOIKA) pošlete e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s žádostí o vyřazení ze seznamu (lze odhlásit např. pouze e-maily nebo jen smsky nebo pokud jste se rozhodli využívat aplikaci lze odhlásit obojí). 

Nebo využijte druhé možnosti, pokud máte registrovaný e-mail (tzn. chodí Vám hlášení na e-mail) můžete si nastavení ovládat sami.

1. přejděte na stránku https://hlasenirozhlasu.cz/sign/in/town-ceskehermanice

2. zadejte Váš registrovaný e-mail

3. klikněte na odkaz "Zapomněl(a) jsem své heslo" 

4. přejděte do svého e-mailu, kde obdržíte heslo

5.. přihlaste se pomocí obdrženého hesla a klikněte na modré tlačítko "nastavení" (vpravo nahoře) a nastavte si odběr hlášení, tak jak Vám to bude vyhovovat.

 

 

 

Výzva vlastníkům lesa k zajištění ochrany lesa před kůrovcovou kalamitou

Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů tímto upozorňuje všechny vlastníky lesa, že vlivem extrémního sucha a srážkového deficitu v letošním roce došlo k oslabení vitality a odolnosti smrkových porostů, následkem čehož dochází k plošnému přemnožení hmyzího škůdce – převážně lýkožrouta smrkového a lesklého („kůrovce“). Současná situace proto vyžaduje nutná a rychlá opatření v zájmu ochrany a zachování lesa.

Vyzýváme všechny vlastníky lesů v obvodu působnosti obecního úřadu obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto k opakovaným kontrolám svého lesního majetku. V případě výskytu kůrovce (příznaky - rezavění korun stromů, odumírání celých stromů, opad kůry a jehličí, výrony pryskyřice, závrty na kmeni, drtinky na patě kmene) je vlastník lesa povinen učinit bezodkladná opatření, aby nedocházelo k dalšímu šíření a přemnožení těchto škodlivých činitelů. Napadené stromy je třeba okamžitě vytěžit, zpracovat a kůrovcové dříví asanovat, nejlépe ihned odvézt z lesa a jeho okolí.

Upozorňujeme, že vlastník lesa je povinen hospodařit v lesích v součinnosti s odborným lesním hospodářem. Dále upozorňujeme, že vlastník je povinen v rámci opatření proti kůrovci dodržovat ust. § 32 a § 33 zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů.

V souvislosti s likvidací kůrovcové kalamity, zejména ve fázi chemické asanace kůrovcového dříví, nastává v praxi problém pro drobné vlastníky lesů s použitím některých insekticidů. Ministerstvo zemědělství proto vydalo metodickou informaci (viz níže), jaké přípravky může drobný vlastník lesa použít, aniž by splňoval kvalifikační požadavky pro jejich nákup a použití podle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů.

metodická informace ministerstva zemědělství

Odbor životního prostředí Vysoké Mýto

ZAČÍNÁME V PONDĚLÍ 10.9. 2018

Kurzy dále budou probíhat každé pondělí!

děti  15:30h - 17:00h - cena 45 Kč/1,5 hod.

dospělí  17:30h - 19:30h - 60 Kč/2 hod.

Místnost keramiky v KD.

Přihlášky zasílejte na tel. č. 722 805 929 pí. Rensová nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Loading...

Loading...

 

Přinášíme Vám tip na pěkný výlet do Podorlického skanzenu Krňovice vzdáleného od nás pouhých 40 km.

V areálu skanzenu najdete jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.

Více informací najdete na stránkách www.krnovice.cz.

Loading...

Loading...

Archív akcí v regionu 2018