FOTBAL
České Heřmanice

Report : 6.kolo Stavony

Libchavy 5:4 České Heřmanice
(2:2) Pen. 7:6

A máme tu další kolo krásného sportu jako je fotbal. Před zápasem jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Každý soupeř se na nás znamenitě připraví a podává nadstandardní výkony a v podáni Libchav to nebylo jinak.

První poločas byl nervózní z obou stran a přelévalo se to tam a zpět. Musím přiznat, že více nepřesností a ztrát bylo na naší straně. V sestavě nám chybělo pár zkušených matadorů, jako je například Jan Šplíchal (kapitán) nebo Martin a Ondřej Brychtovic. Na to se ale nelze vymlouvat a i kdyby nám chyběl samotný Tomáš Jirsák, tak tyto zápasy musíme vyhrávat, zda přemýšlíme o postupu! Právě zmiňovaný se ale ve 26min trefuje krásnou střelou do víka a otevírá tak bohatý zápas na góly. Tomáš Jirsák 26min 0:1. Netrvalo dlouho a hosté po naší chybě trestají a vyrovnávají na 1:1, 32min. Hostům se adrenalin vlil do žil a byl to úplně jiný tým, a proto ve 41min zvyšují ve svůj prospěch na 2:1. Aby se neřeklo, že každý článek chválím jen náš tým, tak soupeře bych pochválil především za útočnou silu. Vzadu jim to občas skřípalo, ale útok měli výborný.
Schylovalo se k poločasu a náš výborně hrající Tomáš Jirsák opět skóruje a ve 45min vyrovnává na 2:2. Za zmínku z naší strany v první půly už je asi jen hlavička Jeníčka, který se bohužel neprosadil. Místy to vypadalo jako na bazalech, a to hlavně když domácí fanoušek zapálil dýmovnici a nebylo vůbec nic vidět. Naštěstí se šlo do kabin a během poločasové přestávky to odvanulo mimo hrací plochu.

Druhá půle za stavu 2:2 začala z ostra. Hráči zřejmě v kabině přibrousily své koliky a oba celky nenechali nikomu nic zadarmo. To vyvrcholilo v 53min, kdy náš kapitán Jilek Petr neodhadl letící loptu a musel zatáhnout za záchranou brzdu. Bohužel jeho čin byl potrestán, a to v podobě červené karty. Náš tým se semknul a i v 9 hráčích v poli rozdíl zas tak znát nebyl. V 68min se ale trefuje domácí kanonýr Petr Pavlak 3:2. Od té doby jsme hru otevřeli, a proto docházelo k častým ‘’brejkům’'. Omlouvám se, že často skloňuji jméno Tomáš Jirsák, ale opět to byl on, kdo v 89min vyrovnává na 3:3 a kompletuje ''hattrick'' (To jsou tři góly kluci). Každý přihlížející si myslel, že je konec a půjde se na penaltový rozstřel, ale po naší hrubce při odkopu se trefuji střídající domácí hráč a stav v 90min 4:3 byl asi konečný. .NE !!! Heřmanice se nevzdávají a po rozehrání míče vytváříme ihned nátlak na soupeře v jejich vápně. Bum tam Bum sem a najednou rozhodčí píská a ukazuje na pokutový kop. Ne Ne toto nebylo předem jasné, ba naopak, to nikdo nečekal, že by to rozhodčí piskl. I když penalta byla jasná a i soupeř to uznal, míč si bere střelec Lukáš Mach a určuje konečný výsledek v 95min 4:4. Skóre pro fanouška famózní a i pro nás kdy jsme zápas dohrávali v 9 byl přijatelný. Poprvé v letošní sezóně ztrácíme body a to bohužel i v rozstřelu penalt, kdy se jednou mýlíme a bod putuje na domácí stranu.

Tento zápas nám ukázal mnoho. Jak se říká ‘'jednou jsi nahoře a jednou dole’’. I tak našim hráčům gratuluji a i když je to ztráta bodu, tak si pochvalu zaslouží! Zápas plný faulů a gólů si fanoušek musel užít dosyta. Soupeři z Libchav gratulujeme a ať se jim daří i nadále.

Nás čeká další zápas na domácí půdě, a to v neděli 20.9.20 v 16:00 s Lanškrounem ‘’B''. Přijďte nás podpořit a udělat krásnou kulisu jako vždy! Kiosek se na vás těší a především my hráči to oceníme!!!