Jsme moc rádi, že v této napjaté době máme milou zprávu, a to že se k nám opět po zimní dovolené vrátili čápi :)

17.3. - pondělí: se na komíně u "přídružky" objevil před 17. hod. čáp Heřman. Letos dorazil o více jak týden oproti předchozím letům. V celé ČR je v tuto chvíli obsazeno více jak 60 hnízd.

 

18.3. - úterý: přiletěla kolem 10. hod. i jeho družka. Teď už se budeme netrpělivě těšit o kolik nových čápů rozšíří svoji populaci.

  

 

Nohy od bahna a opět jako loni zálusk na auto antény - holomek jeden! 

 21.5. 

Letos se nám čapí rodinka rozrostla o 2 malé čápátka. Dnes jim bude cca 14 dní :) 

  

11.6.

Naše čapí rodinka pěkně pohromadě :) Rodiče je pilně krmí a tak rostou jako z vody.

  

9.7.

Tak ti naší opeřenci pomalu dorostli a minulý týden začali postupně zkoušet na co jsou dobrá křídla🙂. Teda začali pomalu trénovat, jak se s nimi musí mávat, aby letěli.
V pondělí to došlo až tak daleko, že ten starší oblétl první okruh okolo hnízda - vlastně tři, protože až napotřetí se mu podařilo přistát zpět na hnízdě. No a včera (ve středu 8.7.) se už přidal i ten mladší. Zatím jim potravu ještě shání rodiče, ale nebude to dlouho trvat a budou se muset o potravu začít starat sami.
 
Zprávy ze sousedního hnízda v Zálší letos bohužel nejsou tak veselé. Zde se postupně narodilo celkem 5 čápat, ale přišli přívalové deště a protože mláďata nebyla ještě dostatečně opeřená, došlo postupně během jednoho týdne k úhynu čtyř mláďat🖤.Podobná situace se odehrála v několika dalších hnízdech v republice.
 
 

 

 

Foto J. Rensa