Z důvodů předpokládaného nárůstu výskytu nemoci Covid v populaci a v souvislosti s  počátkem povinného testování od 17. 1. 2022 může v následujících dnech dojít ke zvýšení počtu neodjížděných spojů ve veřejné autobusové dopravě. 

Bohužel výši dopadu na veřejnou dopravu není možné predikovat a dopředu také nebude znát rozsah nezajištěné dopravy. Z tohoto důvodu se přistupuje k jejímu preventivnímu omezení a to tak, že základním principem tohoto omezení v Pardubickém kraji je spuštění letního prázdninového režimu s doplněním o školní spoje (prioritou jsou ranní školní spoje) a to i za předpokladu, že tyto spoje budou odjížděny se zpožděním a nebude tedy zajištěna včasná docházka do škol. Zavedení tohoto omezení se od 17. 1. 2022 bude vztahovat na autobusové jízdní řády zajišťované dopravcem ČSAD Ústí nad Orlicí a.s. 

Upravené jízdní řády naleznete např. na portálu IDOS nebo informace poskytne dispečink IREDO tel. č. 491 580 333.

 

Také doporučujeme předem, než se vydáte na cestu, prověřit na stránkách ČSAD Ústí nad Orlicí, zda nedošlo ke zrušení Vašeho spoje. 

http://www.icomtransport.cz/csad-usti-nad-orlici/ 

 Linka 680 818:  Litomyšl - České Heřmanice - Choceň/Choceň - České Heřmanice - Litomyšl

Linka 700 932: Česká Třebová - Sloupnice - České Heřmanice - Vysoké Mýto/ Vysoké Mýto - České Heřmanice - Sloupnice - Česká Třebová