1. Předem se omlouváme a žádáme vás o součinnost, strpení a pochopení při pondělním nástupu dětí a pátečním odchodu (přicházet můžete libovolně od 6:30 do 8:00 hod.). Po oba týdny v pondělí ráno a v pátek odpoledne je hektické období, spousta dotazů, přání, požadavků, informací, apod. Budeme se maximálně snažit vše administrativně a komunikačně zvládnout.
 2. Při příchodu (pouze pondělí)
  Rodiče předávají či vyplňují prohlášení o bezinfekčnosti, předávají okopírovanou „kartičku pojištěnce“ a někteří z vás předávají informace o závažných alergiích dítěte a lécích, které dítě užívá. Dále rodiče předávají dokumenty pro Ministerstvo práce a sociální věci.
 3. Děti dostanou samolepku se svým jménem na tričko. V šatně si děti najdou své místo na celý týden (veškeré vybavení si mohou děti zanechat v místě konání tábora po celý týden). Doporučujeme rodičům dávat dětem obyčejné vybavení a oblečení, občas se může stát, že se při aktivitách mohou zašpinit, anebo oblečení mohou někde zapomenout (výlety, procházky, apod.). Ideálně vše podepsané (lahvička, oblečení, apod.).
 4. Při příchodu a odchodu (každý den)
  Rodiče podepisují souhrnný formulář o předání/vyzvednutí dítěte (každý den podpis při příchodu a i odchodu dětí). V případě, děti bude vyzvedávat jiná osoba než zákonný zástupce či osoba uvedená na přihlášce, budeme požadovat písemný souhlas (stačí vypsat na obyčejný papír, jméno a příjmení dítěte, podpis zákonného zástupce a předat první den nástupu na tábor). Příchod je možný každý den mezi 6:30 do 8:00 hod. a odchod mezi 15:00 – 16:00 hod. vždy v místě konání tábora, nebude-li určeno jinak, avšak není běžnou praxí, že by vyzvednutí bylo na jiném místě než v konání tábora.
 5. Při odchodu (v pátek)
  Prosíme o pečlivou kontrolu a sbalení všech osobních věcí dítěte, občas se stane, že něco zapomenete, což je pochopitelné. Všechny „ztráty a nálezy“ ponecháváme u nás, nafotíme a snažíme se zjistit majitele. V případě, že si zapomenuté věci nevyzvednete do konce prázdnin, budou darovány na charitu.
 6. Vhodné oblečení
  Preferujeme sportovní oblečení, sportovní obuv (rodičům necháváme na zvážení styl a finanční hodnotu oblečení, my preferujeme oblečení, kterému nevadí případné drobné znečištění/ušpinění/poškození, při nejhorším ztráta či zapomenutí při výletech, apod.).
 7. Počasí
  Dbejte prosím pozor na aktuální počasí a to nejen v případě deště (pláštěnky, holínky), ale také v případě slunečného či horkého období (čepice, kšiltovky, sluneční brýle, opalovací krém, apod. dle zvážení a možností).
 8. Opalovací krém
  Uvítáme i variantu, kdy již ráno namažete děti opalovacím krémem, tak aby se krém hezky vsákl, anebo předejte příslušný opalovací krém dětem do batohu a my se o to postaráme, případně ještě informujte náš personál.
 9. Prevence klíšťat
  V lokalitách, kde příměstské tábory pořádáme, se klíšťata mohou vyskytovat. Doporučujeme dětem přibalit repelent (nebo podobné prostředky), který klíšťata odpuzuje. Personál dohlíží na to, aby se děti před případnou akcí v lese, anebo na louce postříkali a chránili se před těmito parazity. Vhodná je také ochrana před komáry, kteří se na příměstských táborech rovněž mohou vyskytovat.