Základní škola

23.5. jsme využili pozvání Dobříkova na branný den pod názvem Brabenec. Branný den byl vyplněn zážitkovým učením. Žáci aktivně prováděli první pomoc, prakticky poznávali stromy a živočichy v lese, plnili testy dopravní výchovy, třídili odpad, prohlédli si záchranné, policejní a hasičské auto. Dozvěděli se také mnoho nových informací.

29.5. jsme se s dětmi vydali na dopravní hřiště do Vysokého Mýta, kde si zkusily jízdní dovednosti, osvojily si pravidla silničního provozu a starší po vyplnění testu obdržely průkaz cyklisty.

Některé děti v tento den bojovaly o medaile na vysokomýtské sportovní akci Školympiadě, kde se dočkaly skvělých výsledků. Medaile si přivezla Dorotka Machová, Filip a Adélka Hrdonkovi a Sárinka Jirsáková. 

Ve čtvrtek 30.5. nás čekal výlet do Chlumce nad Cidlinou na zámek Karlova Koruna. Pohádkově laděný program nás zavedl do pohádek a nakonec i ke královně.

31.5. k nám na Dětský den přijel ukázat svá kouzelnická čísla kouzelník a poté jsme se šli podívat na Borovou k Jůvom na statek.