Základní škola

Na začátku září jsme pro naše menší kamarády ze školky připravili různá sportovní stanoviště. Na konci byli odměněni našimi vyrobenými dárečky a sladkostí.

Ve školní družině se děti pustily do skládání různých puzzlí...taková malá puzzliada.

Na konci měsíce nás čekal projekt Rodina, škola, vesnice. Společně s panem starostou jsme se vydali z Borové po nové naučné stezce a dozvěděli se zajímavosti ohledně přírody. Na konci výpravy jsme opékali  špekáčky. To byla mňamka...:)

Další naší akcí v novém měsíci byla drakiada. I když se některým dráčkům vzlétnout nechtělo, jiní se zase na obloze krásně proletěli a my jsme si tu podzimní zábavu krásně užili.

Ve školní družině jsme tvořili větrníky, z dýní a přírodnin dýňová strašidla a velkou dýni si ozdobili na školní předzahrádku. Bohužel nám tam dlouho nevydržela...:( Na konci měsíce nás čekalo hledání pokladu, kdy nám třetí třída za pomoci buzoly v rámci  prvouky připravila pro děti trasu, kterou si odpoledne s plněním dalších úkolů všichni prošli.

Návštěva hvězdárny v Hradci Králové byla poslední akcí v říjnu a velmi zajímavá. Nejprve  povídání, poté pohádka a ukázka dalekohledu. Bohužel za nepříznivého počasí nebyla možnost dalekohled vyzkoušet.