Masopust 2024 - foto

30. 1. 2024

zobrazeno 1143 x

Českoheřmanský masopust 2024

V sobotu 27. ledna to opět vypuklo. Za mírného mrazíku, ale místy nepříjemného větru, se u nového obecního domu sešlo krásných 32 masek různého žánru, dorazila i kapela  Choceňačka a tak za přítomnosti přihlížející početné skupiny spoluobčanů domácích i přespolních mohl Heřman požádat starostu městyse o svolení provést maškarní rej obcí, čehož se nám vzápětí dostalo.

A tak průvod postupně prošel částí obce se zastávkami u vytipovaných domácností, kde jsme dostali drobné pohoštění a volačo na zahřátí. Oplátkou jim byla jedna až dvě skladby od Choceňačky. Samozřejmostí byl i taneček.

Takto průvod postupně prošel přes „Dupalku“, „Leninovku“, šestibytovku, až ke KD, kde jsme se za smuteční hudby a smutečních proslovu Heřmana rozloučili až do příštího roku se zesnulou basou.

No a pak jsme se usadili v teple prostor KD k zabijačkovým hodům a řada z nás vydržela v družné zábavě za zvuku harmonik až do večerních hodin.

Vážení, všem Vám – maskám, navštíveným domácnostem, Heřmanovi a Choceňačce, Řeznictví a uzenářství Morávek a samozřejmě i Vám všem, kteří jste se podíleli jakýmkoliv způsobem na této akci, patří velké poděkování.

Přiložené fotografie jsou toho důkazem. A kdyby o ně měl někdo zájem, tak je možné se domluvit s J. Rensou a nechat si je poslat ve větším rozlišení, nebo nahrát na „flešku“.

                                                                                                                                   Kulturní komise

Evropský fond pro regionální rozvoj