FOTBAL
České Heřmanice

Fotbal

Pohár hejtmana mužů - 2.kolo

Los nám určil za soupeře Pardubičky - tým z krajské soutěže. Dalo se tedy čekat, že nás nečeká nic lehkého. Tým mladých kluků nás přijelo přejet a odvést si postup. Ale to nevěděli, že z Heřmanic se s body domů neodjíždí.Doma máme dlouhou šňůru výher a proto jsme zápas ovládli.Stav 5:0 pro Heřmanice by nečekal ani ten nejlepši bookmajkr široko daleko.
Postupujeme do 3.kola, kde nám los přidělil CHOCEŇ!!! Střelci zápasu:Tomáš Jirsák, Mach Lukáš 3x ...(gratulujeme k hattricku), Řehák Michal (golman-pokutový kop).

HEŘMANICE TO JE VÁLEC !!!

Report : 6.kolo Stavony

Libchavy 5:4 České Heřmanice
(2:2) Pen. 7:6

A máme tu další kolo krásného sportu jako je fotbal. Před zápasem jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Každý soupeř se na nás znamenitě připraví a podává nadstandardní výkony a v podáni Libchav to nebylo jinak.

První poločas byl nervózní z obou stran a přelévalo se to tam a zpět. Musím přiznat, že více nepřesností a ztrát bylo na naší straně. V sestavě nám chybělo pár zkušených matadorů, jako je například Jan Šplíchal (kapitán) nebo Martin a Ondřej Brychtovic. Na to se ale nelze vymlouvat a i kdyby nám chyběl samotný Tomáš Jirsák, tak tyto zápasy musíme vyhrávat, zda přemýšlíme o postupu! Právě zmiňovaný se ale ve 26min trefuje krásnou střelou do víka a otevírá tak bohatý zápas na góly. Tomáš Jirsák 26min 0:1. Netrvalo dlouho a hosté po naší chybě trestají a vyrovnávají na 1:1, 32min. Hostům se adrenalin vlil do žil a byl to úplně jiný tým, a proto ve 41min zvyšují ve svůj prospěch na 2:1. Aby se neřeklo, že každý článek chválím jen náš tým, tak soupeře bych pochválil především za útočnou silu. Vzadu jim to občas skřípalo, ale útok měli výborný.
Schylovalo se k poločasu a náš výborně hrající Tomáš Jirsák opět skóruje a ve 45min vyrovnává na 2:2. Za zmínku z naší strany v první půly už je asi jen hlavička Jeníčka, který se bohužel neprosadil. Místy to vypadalo jako na bazalech, a to hlavně když domácí fanoušek zapálil dýmovnici a nebylo vůbec nic vidět. Naštěstí se šlo do kabin a během poločasové přestávky to odvanulo mimo hrací plochu.

Druhá půle za stavu 2:2 začala z ostra. Hráči zřejmě v kabině přibrousily své koliky a oba celky nenechali nikomu nic zadarmo. To vyvrcholilo v 53min, kdy náš kapitán Jilek Petr neodhadl letící loptu a musel zatáhnout za záchranou brzdu. Bohužel jeho čin byl potrestán, a to v podobě červené karty. Náš tým se semknul a i v 9 hráčích v poli rozdíl zas tak znát nebyl. V 68min se ale trefuje domácí kanonýr Petr Pavlak 3:2. Od té doby jsme hru otevřeli, a proto docházelo k častým ‘’brejkům’'. Omlouvám se, že často skloňuji jméno Tomáš Jirsák, ale opět to byl on, kdo v 89min vyrovnává na 3:3 a kompletuje ''hattrick'' (To jsou tři góly kluci). Každý přihlížející si myslel, že je konec a půjde se na penaltový rozstřel, ale po naší hrubce při odkopu se trefuji střídající domácí hráč a stav v 90min 4:3 byl asi konečný. .NE !!! Heřmanice se nevzdávají a po rozehrání míče vytváříme ihned nátlak na soupeře v jejich vápně. Bum tam Bum sem a najednou rozhodčí píská a ukazuje na pokutový kop. Ne Ne toto nebylo předem jasné, ba naopak, to nikdo nečekal, že by to rozhodčí piskl. I když penalta byla jasná a i soupeř to uznal, míč si bere střelec Lukáš Mach a určuje konečný výsledek v 95min 4:4. Skóre pro fanouška famózní a i pro nás kdy jsme zápas dohrávali v 9 byl přijatelný. Poprvé v letošní sezóně ztrácíme body a to bohužel i v rozstřelu penalt, kdy se jednou mýlíme a bod putuje na domácí stranu.

Tento zápas nám ukázal mnoho. Jak se říká ‘'jednou jsi nahoře a jednou dole’’. I tak našim hráčům gratuluji a i když je to ztráta bodu, tak si pochvalu zaslouží! Zápas plný faulů a gólů si fanoušek musel užít dosyta. Soupeři z Libchav gratulujeme a ať se jim daří i nadále.

Nás čeká další zápas na domácí půdě, a to v neděli 20.9.20 v 16:00 s Lanškrounem ‘’B''. Přijďte nás podpořit a udělat krásnou kulisu jako vždy! Kiosek se na vás těší a především my hráči to oceníme!!!

Report : 5.kolo Stavony
Opatovec 2:3 České Heřmanice
(2:1)
Zajíždíme k velkému rivalovi a doposud k neporaženému týmu z Opatovce. Na utkání jsem bohužel tentokrát s týmem neodcestoval, tudíž nemohu osobně posoudit jeho průběh. Poločasová prohra 2:1 a následné otočení v náš prospěch na 2:3 ale zřejmě svědčí o zajímavé podívané a kvalitním fotbalu. Do základní sestavy poprvé nastoupil mladík Jan Novák. Naše nová posila se role zhostila na výbornou. Na lavičce vyčkával na svou příležitost náš nový golman Michal Voleský. Ten se do utkání dostal v druhém poločase a také předvedl pár výborných zákroků. Novým hráčům přejeme hodně štěstí a ať se jim u nás líbí. Zatím doposud nejtěžší utkání jsme zvládli a vezeme si domů cenné 3 BODY!!! Gratuluji playeři a jen tak dál 🙂
Další utkání hrajeme opět venku a opět u jednoho z favoritů soutěže, a to v Libchavách dne 12. 9. 2020 v 16:30h. Naposledy se nám tam povedlo vyhrát, a proto budeme velice rádi, když nás přijedete opět podpořit v hojném počtu. S vámi jsme totiž silnější !!!
Report: 4.kolo Stavony
České Heřmanice 8:2 Dolní Újezd “B”
Po kratší odmlce tu máme report ze 4. kola Stavony. Na domácím hřišti jsme hostili tým z nedalekého Dolního Újezda. Jednalo se o rezervní tým, a proto favorit utkání byl předem jasný. Úvod utkání byl z naší strany nervózní a až na 9 min, kdy se trefil do poloodkryté brány Tomáš Kusý, se toho moc neodehrálo. Soupeř v 11min vyrovnal a nervozita se stupňovala. Pár pokynů od zkušeného Tomáše Jirsáka nám ale dodalo sebevědomí a od 28min, kdy se trefuje Ondřej Brychta, jsme zpět v utkání a rozjíždíme střeleckou galashow. Ve 32min trefuje gól Daniel Uher. Druhý poločas přišlo pár změn - tou nejvýraznější byl příchod Martina Brychty. Jeho timing a cit pro hru je neuvěřitelný a ve 49min a 58min určuje, kdo je tu pánem hřiště!! Dalším výrazným hráčem je Lukáš Mach. Nepamatuji si snad ani jedno soutěžní utkání, kde by se neprosadil a ani toto utkání nebylo výjimkou. Gól tedy dává v 62min utkání a stav 6:1 už tak lichotivý pro soupeře není. Ti však ani za takového stavu neztrácejí naději. Opět bojovné utkání. V 75min se trefuje ostrostřelec Tomáš Pánek. Kaňkou na tomto utkání jsou dvě obdržené branky a ta druhá padla v 89.min. Konec zápasu si vzal za své opět Martin Brychta a svým hattrickem uzavírá zápas na konečných 8:2! Gratulujeme Martine, super poločas.
Pochvalu si zaslouží celý tým za to, jak šlape na hřišti i mimo něj! Skvělé fungování týmu totiž není jen o 11-ti hráčích přímo na hřišti, ale i o lidech kolem nich! Děkujeme všem, co nám pomáhají v domácích zápasech s přípravou nebo i s obsluhou v kiosku 🙂 Zdar a silu!

Report: Třetí mistrovské utkání

Semanín 1:4 České Heřmanice
(0:2)

...

Hola, hola, další report volá. Máme tu třetí kolo Stavony v Semaníně. Soupeř se na nás dobře připravil, takže zápas nebyl vůbec jednoduchý. Atmosféra zápasu by se dala přirovnat k předpovědi počasí - samé bouřky a přeháňky. Náš tým, až na pár změn, se opět sešel v hojném počtu. Lavička byla tedy nabitá hráči připravených zasáhnout. Hned od začátku jsme se snažili diktovat tempo hry, ale soupeř odolával a ne a ne se nám podařit dostat zápas pod kontrolu. V průběhu hry došlo k mnoha soubojům a faulům – především na T. Jirsáka (nejčastěji faulovaný hráč už od prvního kola). Vyrovnaná hra se ve 13min zlomila a po centru Jirsáka, kdy T. Panek prodloužil hlavičkou za obranu se L. Mach prosadil přes posledního obránce a svoji zabijáckou levačkou se trefuje křížem na zadní tyč a vedeme 0:1. Od té doby se nám začalo dařit, zakončení bylo ale žalostné. V 19min M. Brychta zahrává rohový kop, který P. Jeníček sklepává a T. Panek nekompromisně trefuje, 0:2. Do konce poločasu se skóre nezměnilo, a tak nastupujeme do druhé půle s těsným náskokem 0:2. Ovšem nestačili jsme se ani porovnat na lavičce a T. Jirsák ve 47min po individuální akci zvyšuje na 0:3, tím nám dodává klid do zápasu. V 53min nám soupeř ale přerušil šňůru s 0 vzadu a dostáváme svůj první letošní gól, 1:3. Jak jsem již zmiňoval, zápas plný střetů a faulů na kartu vyvrcholil v 60min, kdy náš hráč M. Brychta po oplacení v přerušené hře dostává červenou kartu. Následující 3 zápasy si odpočne a my zápas dohráváme v 10 hráčích. Skóre se opět změnilo v 53min, kdy si po faulu ve vápně na T. Jirsáka bere míč L. Mach a z pokutového kopu zvyšuje na 1:4. Toto utkání bylo náročné nejen kvůli tomu, že soupeřovo hřiště bylo ve špatné kondici, ale tentokrát nám nepřálo ani počasí. To bohužel na kráse fotbalu moc nepřidalo. Pohledný fotbal to sice úplně nebyl, ale i tak si odvážíme cenné 3body!!!

Opět musím před kluky smeknout. Bojovnost a urputilost vyhrát je neopustila ani při tomto zápasu! V tabulce máme skóre 14:1 a po třech kolech nám patří stále první místo. Jen tak dál borci!!!

Report: Druhé mistrovské utkání

České Heřmanice 7:0 Sloupnice
(3:0)

...

Zdravím příznivce krásného sportu jakým je fotbal. Asi největší šlágr kola, a to derby, mezi Heřmanicemi a Sloupnicí se odehrál za krásného počasí na ještě krásnějším fotbalovém stánku v Heřmanicích v neděli 16. 8. 2020. O tom, jak bylo toto utkání důležité pro oba týmy se bavit nemusíme. Na hřišti se tedy potkali ti nejlepší z nejlepších. Nás se sešlo dokonce tolik, že trenér byl ,,ač nerad“ nucen sdělit třem hráčům, že se nedostanou ani na lavičku. (další zápas základ ? :D). Rozhodčí pískl a zápas mohl začít. Náš kádr plný hvězd a s jedinou myšlenkou zvítězit si hned od začátku vypracoval řadu krásných šancí. Hráči ze Sloupnice jen nevěřícně kroutili hlavou a připadali si jak na matějské. Hned v 11minutě utkání po faulu na Jirsáka sám faulovaný zahrával standardku. Martin Brychta klamavým pohybem naběhl na centrovaný míč, který umístil hlavičkou do víka a odšpuntoval kanonádu, o které se Sloupnici bude ještě dlouho zdát. Do konce poločasu se ještě trefil náš známý kanonýr Lukáš Mach, 2:0 a na 3:0 zvýšil ,,gólem do kabin“ Tomáš Jirsák. Utkání se hrálo ve velkém tempu se stoprocentním nasazením, tudíž se často faulovalo. Po změně stran asi nikdo nečekal, že by se obrázek hry změnil. V 56min se trefuje Jiří Ostřížek krásnou střelou pod břevínko, 4:0. V pátek se naplánovalo pár standardních situací, které jsme v zápase dokázali zužitkovat. V 82min zahráváme roh, na který si po signálu naběhl Jeníček Petr a trefuje se placírkou k tyči. Krásná akce zakončená ukázkovým gólem. Náš tým využil všech 5 střídání a v 84min se trefuje střídající hráč Michal Brychta. Jeho krásnou pumelici z pozavápna k tyči, kdy se golman nestačil na míč ani podívat, bych označil jako gól kola. Blížil se konec utkání, ale to by nebyl Tomáš Pánek, kdyby se netrefil. Náš nekompromisní útočník uzavřel krásnou hlavičkou z rohu na konečných 7:0 v 89min. Utkání plné šancí a vyhrocených střetů jsme jednoznačně ovládli a soupeř si odváží debakl jako Barcelona od Bayernu.

Našemu týmu gratuluji za odvedený výkon. Po dvou výhrách a skóre 10:0 jsme nyní v čele tabulky. Nenechte si tedy ujit další gólové hody, a to v sobotu 22. 8. 2020 v 16:00 na horké půdě v Semaníně.

Přijeďte nás podpořit v hojném počtu, protože fotbal hrajeme hlavně pro vás

Report: První mistrovské utkání

Žichlínek 0:3 České Heřmanice
(0:2)

...

Po dlouhé odmlce a odpočinku jsme zavítali na horkou půdu Žichlínku. Soupeř sice loni nasbíral pouhých 9 bodů, tudíž obsadil poslední příčku 1. B třídy, ale nenechte se mýlit. V našem týmu došlo k několika změnám, které se týkaly především absence několika důležitých hráčů (Tomáš Jirsák, Lukáš Mach, Lubomír Laštovka a spol…). Urputný soupeř s výborným fyzickým fondem nám to nenechal zadarmo. První minuty nasvědčovaly tomu, že to bude fotbal na jednu kasu, když ve 23 minutě Michal Brychta zahrával asi 7 roh, z kterého padla první branka utkání. Střelec sice sváteční, ale za to jeho jméno zná celý svět ¨¨Tomas Ibrahimovic Pánek¨¨. Nutno podotknout, že pár minut předtím jsme zahrávali penaltu, kterou bohužel k naší smůle Michal Brychta neproměnil. Sám se po zápase přiznal, že na ni šel lajdáckým přístupem a že se to již nebude opakovat. Na další gól jsme nemuseli dlouho čekat. Jan Šplíchal z půlky nakopl míč na bránu v úmyslu překvapit golmana a vyšlo mu to. Golman byl příliš vyběhlý z brány a při vracení zakopl, míč už mohl pouze sledovat, jak jde do jeho svatyně. Počasí bylo sice spíše k bazénu, ale kluci se s tím poprali statečně. V druhém poločase Žichlínek vystrkoval růžky některými brejkami, ty však naštěstí nedokázal zužitkovat ve svůj prospěch. Hra se vyrovnala, ba naopak soupeř měl místy navrch. Naše nově poskládaná obrana (nová posila Jeníček Petr) společně s golmanem si ale dokázala poradit a vše odvrátila. Druhý poločas došlo z naší strany k několika střídání a za zmínku stojí i to, že nastoupil náš nový hráč Jan Novák. Ten nejenže podal super výkon, ale přispěl i svoji krásnou nahrávkou z lajny za obranu na malé vápno, kde si s klidnou hlavou poradil náš třetí střelec Martin Brychta. Zápas jsme zvládli i bez našich hlavních opor a to nás opravdu velice těší.

Další utkání nás čeká doma v neděli 16.8.2020. Naším rivalem bude náš soused ze Sloupnice.

Přijďte nás podpořit a dát si nějaké to pivečko či klobásku z našeho okénka.