V souvislosti s návratem části žáků do školních lavic, obnovuje Pardubický kraj na svém území standardní rozsah autobusové dopravy s platností od 18. listopadu a v regionální železniční dopravě s platností od 30.11.2020.

 

 

 

Žádáme všechny občany o nahlášení počtu a velikosti využívaných sběrných nádob na komunální odpad (popelnic) za jednotlivé nemovitosti (čísla popisná) nejpozději do 30.11.2020. Tyto údaje prosím sdělte e-mailem na adresu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo telefonicky (na tel č. 721 860 315, 465 549 516) popř. osobně na úřadu městyse. Tyto informace požaduje z důvodu přesné evidence společnost Ekola České Libchavy s.r.o., která zajišťuje svoz odpadu.

Velikost sběrných nádob – 110 litrů (plechová), 120 litrů nebo 240 litrů (plastová).  

V reakci na Vládou přijaté krizové opatření ze dne 21. října 2020 dojde na území Pardubického kraje k omezení autobusové dopravy.

 

Od pondělí 26.října 2020 bude ve veřejné autobusové dopravě zahájen letní provoz a to do odvolání.

 

Vzhledem k nejasnosti termínu ukončení těchto opatření, bude platnost jízdních řádů preventivně stanovena do 12.12.2020.

Ukončení letního provozu předpokládáme k termínu opětovného nástupu žáků do škol. 

Jízdní řády budou po jejich schválení dopravním úřadem k dispozici na veřejných portálech jako je např. IDOS. Aktuálně platné jízdní řády můžete nalézt po zadání čísla linky mj. také na adrese: http://portal.idos.cz/Search.aspx?mi=2&c=7

 

 

Loading...

ZAVOLAT MŮŽE KAŽDÝ..., I VY...

Linka důvěry může být první záchytnou pomocí pro člověka v jakékoliv nesnadné chvíli. Její výhodou je snadná dostupnost a anonymita.

  • Linka důvěry Ústí nad Orlicí nabízí telefonickou pomoc v krizové nebo jinak obtížné životní situaci.
  • Telefon je za cenu běžného telefonního hovoru.
  • Zaručují anonymitu (nevyžadujeme Vaše jméno nebo jiné osobní informace).

JAK SE KONTAKTOVAT?

Prostřednictvím pevné linky nonstop na telefonním čísle:

  • 465 52 42 52

Prostřednictvím skype linky každý den od 9:00 do 21:00:

  • linka.duvery.uo

Prostřednictvím e-mailového kontaktu na (odpověď je garantovaná do  
4 kalendářních dnů):

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jsme moc rádi, že v této napjaté době máme milou zprávu, a to že se k nám opět po zimní dovolené vrátili čápi :)

17.3. - pondělí: se na komíně u "přídružky" objevil před 17. hod. čáp Heřman. Letos dorazil o více jak týden oproti předchozím letům. V celé ČR je v tuto chvíli obsazeno více jak 60 hnízd.

 

18.3. - úterý: přiletěla kolem 10. hod. i jeho družka. Teď už se budeme netrpělivě těšit o kolik nových čápů rozšíří svoji populaci.

  

 

Nohy od bahna a opět jako loni zálusk na auto antény - holomek jeden! 

 21.5. 

Letos se nám čapí rodinka rozrostla o 2 malé čápátka. Dnes jim bude cca 14 dní :) 

  

11.6.

Naše čapí rodinka pěkně pohromadě. Rodiče je pilně krmí a tak rostou jako z vody.

  

 

 9.7.

Tak ti naší opeřenci pomalu dorostli a minulý týden začali postupně zkoušet na co jsou dobrá křídla🙂. Teda začali pomalu trénovat, jak se s nimi musí mávat, aby letěli.
V pondělí to došlo až tak daleko, že ten starší oblétl první okruh okolo hnízda - vlastně tři, protože až napotřetí se mu podařilo přistát zpět na hnízdě. No a včera (ve středu 8.7.) se už přidal i ten mladší. Zatím jim potravu ještě shání rodiče, ale nebude to dlouho trvat a budou se muset o potravu začít starat sami.
 
Zprávy ze sousedního hnízda v Zálší letos bohužel nejsou tak veselé. Zde se postupně narodilo celkem 5 čápat, ale přišli přívalové deště a protože mláďata nebyla ještě dostatečně opeřená, došlo postupně během jednoho týdne k úhynu čtyř mláďat🖤.Podobná situace se odehrála v několika dalších hnízdech v republice.

 

 

4.8.

Zřejmě poslední foto celé rodinky ještě pohromadě na hnízdě. V současné době už mladí loví potravu zcela sami a na hnízdo se již vrací jen sporadicky. Na něm tráví svůj čas jenom staří. Do čtrnácti dnů se postupně mládež vydá na svoji první pouť do zimovišť. Jsou už zaznamenané první houfování, což je toho jenom důkazem, že odlety brzy započnou.

Foto J. Rensa

Loading...

Archív akcí v regionu 2019