Aktuality

TJ Sokol České Heřmanice Vás zve na posezení v předsálí kulturního domu v pátek 14. října od 18 hod. K jídlu bude připraven guláš, který je nutno objednat do 12. října na tel. 724 771 861 nebo na FB: TJ Sokol České Heřmanice.

Provozní doba kiosku na hřišti v měsíci říjnu bude úterý podle počasí při nohejbalu od 18 hod a ve čtvrtek od 17 do 21 hod.

TJ Sokol zve na turnaj bambín, který se uskuteční v sobotu 8. října od 9 hod na místním hřišti a dále na mladší žáky, kteří odehrají domácí utkání v neděli 9. října před zápasem mužů od 12.30 hod s mužstvem Semanína.

Loading...

Ve spolupráci s Ing. Arch. Barborou Šedovou jsme připravili v unikátním prostředí naší barokní sýpky výstavu, která Vám přiblížila stavební materiály a technologie, které prověřil čas a ze kterých můžeme čerpat v současnosti a hledat v nich inspiraci i do budoucnosti. Výstava byla otevřena na zavolaní každou sobotu a neděli od 30.7. až do 11.9. Na poslední den výstavy v neděli 11.9. proběhla prohlídka, doplněna o odborný výklad od samotné tvůrkyně výstavy Ing. Arch. Barbory Šedové.

Více fotografií ZDE:

Loading...

Loading...

Loading...

V sobotu 3. září se zahajuje výkup padaných jablek.

Výkup bude probíhat ve Lhůtě u Vysokého Mýta, číslo popisné 27.

 

Kontaktní osoba: p. Lukacs - tel.: 704 754 571

Výkupní doba: Po - Ne 10 - 18 hod

Po dohodě i mino výkupní dobu. Nejvyšší výkupní ceny

Pracovní poměr – Dohoda o provedení práce – Odměna – 150 Kč/hod.

Termín nástupu od 1.1.2023

Koho hledáme?

Osoba správce KD by měla být přiměřeně fyzicky zdatná, zručná s technickým nadáním, samostatná, časově flexibilní (občasná práce i o víkendech a v noci) a organizačně schopná. Základní znalost práce na PC a řidičský průkaz skupiny B není podmínkou ale výhodou.

Co Vás čeká?

Především správa a údržba budovy kulturního domu a jeho vybavení jako zajištění revizí, provádění drobných oprav, běžná údržba, udržování pořádku ve vnitřních i venkovních prostorách.

Příprava prostor pro akce (svatby, přednášky, konference, výstavy, koncerty) komunikace s klienty, technická a logistická podpora po dobu konání akce a konečné vyúčtování akce.

Časová náročnost – 0 – 60 hod. /měsíčně – počet hodin se odvíjí od potřeb a množství konaných akcí.

Více informací Vám sdělí starosta M. Sobel na tel. č. 724 186 294.

 

Již potřetí za posledních osm let se v Českých Heřmanicích potkali spoluobčané při zahájení práce na plánu do budoucna. Po dlouhodobé strategii, která vznikla komunitně v roce 2014 a kde se na úvodním setkání sešlo na 80 lidí a střednědobém plánu z roku 2017, který končí letos, v úterý 14. června odstartovala práce na „Střednědobém komunitním plánu Městyse České Heřmanice na roky 2023 - 2028“ spolufinancovaném z programu „Podpora zpracování strategických dokumentů obcí Pardubického kraje“.

Pozváni byli všichni občané všech místních částí, avšak po dvou letech pandemických uzávěr, kdy obecní život strádal, se úvodní komunitní dílny zúčastnilo 18 občanů. Sympatické bylo, že vedle tradičních „opor“ obecního života se na práci podíleli i nově přistěhovaní sousedé.

Práce bude pokračovat v 6.10. od 18.00 hod. Sejdeme se opět v kulturním domě. Budeme se těšit, že se objeví další nové tváře, kterým není život v našem městysu lhostejný.

Loading...

Klidová zóna Heřmanka

Níže máte možnost prohlédnout si 3 pracovní verze studie klidové zóny Heřmanky - veřejného prostoru uprostřed Městyse České Heřmanice, které vznikly na základě zadání, které bylo vytvořeno se zapojením veřejnosti nejprve v říjnu 2017 a po té v únoru 2018, kde byli přítomni již i oslovení architekti.

Zájmem kreativní skupiny občanů bylo, aby místo sloužilo jako místo setkávání, a to mezigeneračně - od dětí po seniory - a současně aby skýtalo jednotlivým skupinám jak aktivity, tak odpočinek. Mělo by se jednat o prostor ze všech stran přirozeně přístupný a vybízející ke vstupu - samozřejmě bez bariér. Účastníci setkání preferovali v prostoru stavbu komunitního domu pro seniory, kde se nabízí využití přízemí jako veřejné (a mezigenerační - např. i ordinace lékaře/ů). Značný zájem je na přítomnosti vody ve venkovním prostoru v různých podobách. Výzvou pro architektonický návrh byl vzájemné sladění různých druhů aktivit tak, aby se zájmové skupiny vzájemně neomezovaly a neohrožovaly. Důraz na zeleň (stromy) a použití přírodních materiálů by měly jak pro občany, tak pro návštěvníky zdůrazňovat venkovsky charakter (příjemného) místa, tak aby střed městyse sám vybízel k návštěvě.

Začátkem listopadu je plánované další veřejné setkání, kde se budete moci k daným studiím vyjádřit. Přesný termín bude zveřejněn min. 14 předem. Na studie je možné nahlédnout i na úřadu městyse, kde jsou pro Vás připravený k nahlédnutí v papírové podobě.

Pracovní verze studie (obecná část, varianty 01 až 03)

Obecná část - základní info

varianta 01

varianta 02

varianta 03

 

odkaz na videa s vizualizací 

varianta 01

varianta 02

varianta 03

 

odkazy na 3D model všech tří variant k virtuálnímu "procházení":

varianta01: e-mailová adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. heslo: tAePANtOrp

varianta02: e-mailová adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. heslo: LHz6y2CxEa

varianta03: e-mailová adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. heslo: FwO6M1byhf