Základní škola

Základní škola

Na výtvarnou výchovu budu potřebovat dát do pořádku,popřípadě dokoupit a podepsat- tyčinkové lepidlo, složku slabých barevných papírů, plastelínu, vodové barvy, voskovky, kulaté štětce, jeden plochý štětec, kelímek na vodu, hadřík, staré triko nebo zástěra, černý fix, obyčejná tužka, temperové barvy kalíškové nechat- doplňujeme ve škole!! 

V příštím školním roce začíná plavecká výuka v pátek 2.9.2022.

V pondělí 27.6. si s dětmi uděláme sportovní dopoledne-atletické závody ve škole. Sportovní oblečení a obuv, a lahev na pití. Děti si mohou přinést peníze a zakoupit si něco v kiosku.

V úterý 28.6. odevzdáváme učebnice (netýká se dětí 1.ročníku, těm zůstávají).

Středa 29.6. se s dětmi vypravíme na celodenní vycházku. S sebou batůžek s pitím.

Čtvrtek 30.6. rozdáváme vysvědčení. Předpokládaný konec v 9:00. Školní družina není.

 

Z důvodu nepříznivého počasí se atletické závody přesouvají na čtvrtek 2.6.

V pondělí 30.5. máme dopoledne atletické závody . Přijede si k nám zasoutěžit i škola z Tisové a Zálší. Sportovní oblečení a obuv. V případě nepříznivého počasí si děti vezmou aktovky.

Ve čtvrtek 19.5. jedeme na výlet. Odjezd v 7:30, předpokládaný návrat 14:30. S sebou batoh, pití, pláštěnku. Jídlo zajistí školní jídelna.

 

V pátek 20.5. jedeme do Vysokého Mýta na dopravní hřiště. Odjezd 7:10, návrat 10:50. S sebou pití, svačinu, helmu.

 

V úterý 24.5. se budeme ve škole fotit.

Dne 5.5. od 16:00 bude na sále vystoupení dětí pro všechny maminky. Srdečně zveme i tatínky, babičky, dědečky,...

Ve čtvrtek 28.4. jedeme do Vysokého Mýta do kina na film- Jeden svět dětem. Odjezd linkovým autobusem v 7:15, návrat v 10:50. Vstupné 50 Kč. Svačinu a pití s sebou.

Milá maminko, tatínku, babičko, dědečku... Ve středu 27.4. máme ve škole PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE. Pokud budete mít čas a chuť, můžete se na mě do školy přijít podívat. Pasování začne v 9:30 hodin. Váš prvňáček.

Dne 26.4. od 15:30 proběhne rodičovská schůzka.

Dne 7.3. k nám zavítala spisovatelka a novinářka Michaela Vetešková. V této zajímavé hodince se děti na chvíli octly v roli novináře.

Více foto

Dne 15.3. proběhla v naší škole odpolední akce s rodiči a dětmi- Pexesiáda. Děti v pondělí ve družině upekly bábovku a v úterý si společně s rodiči zasoutěžily. 

Více foto

Dne 17.3. nás navštívil tanečník Doctor Dancer s úžasným tanečním hodinovým vystoupením se zapojením všech dětí. 

Více foto

Video

Dne 5.4. proběhl zápis předškoláků do 1.třídy. Zapsány jsou Nikola Táflová, Eliška Šprincová, Leontýnka Urbanová, Nela Grünwaldová, Ondřej Šeda, Prokop Ač, Jáchym Machek, Šimon Dlouhý. 

Více foto

 

V pondělí nás čeká povídání o Velikonocích a velikonoční dílna. Děti si přinesou penál, uvařené vajíčko(budeme barvit) a proutky na pomlázku a dekoraci.

Tematická stezka – Kdo snědl beránka? - zavede děti na dobrodružnou výpravu. Budou pátrat po mlsounovi, který snědl celého velikonočního beránka a s nikým se nerozdělil.

Stezka začíná u školy, kde ve vitríně najdete podrobnější informace. Je zde přiložena i mapka trasy a záznamové kartičky. Trasa je označena fáborkami (pokud je už někdo nesundal (((((() a po trase se plní úkoly, které se zapisují do kartiček. Na závěr vás čeká rozluštění a můžete si vzít i jednu odměnu.

Přejeme vám hodně zdaru a zábavy na velikonoční stezce.

V pondělí 7.3. nás čeká beseda spisovatelky Michaely Veteškové Tvořivé dílny pro malé novináře.

V rámci celostátního programu škol je pro žáky 4. a 5. tříd ZŠ prováděna systematická dopravní výuka, která obsahuje základní rozsah znalostí pro chodce a cyklisty v tomto věku. Dle dohodnutého harmonogramu je teoretická část výuky prováděna přímo na ZŠ a praktická na dopravním hřišti. Po úspěšném absolvování závěrečné zkoušky obdrží žák Průkaz cyklisty. Dopravní výuky se zúčastní všichni naši žáci 1.-5. tříd v pátek 11.3. v dopoledním vyučování. 

V úterý 15.3. od 15:30 zveme všechny rodiče do školy na pexesiádu, kde si s dětmi užijí hravé odpoledne a zasoutěží si v pexesu. 

V pátek 18.2. jedeme do Chocně na kluziště. Odjezd 9:14, návrat kolem 13 hod. Učení si děti brát nemusí, svačina bude ve škole. Po návratu bude oběd. Vstupné a autobus 22 Kč. S sebou brusle, helmu, rukavice, pití. Brusle zapůjčují i na kluzišti za poplatek 30 Kč. 

 

Z provozních důvodů se v pátek 11.2. nevaří. Pro děti, které budou zůstávat ve ŠD, přibalte jídlo.

Plánovaný karneval ve školní družině se přesouvá na čtvrtek 17.2. v rámci sportovních her. Návrat do školní družiny ve 14:30.

Třídní schůzka

  1. Plán práce – co proběhlo

                             co nás čeká – pololetní vysvědčení – 31. 1.

                                                 pololetní prázdniny- 4. 2.

                                                 Pexesiáda – 22. 2.

                                                 Kluziště Choceň – 18. 2. a 25. 2.

                                                 jarní prázdniny – 28. 2. – 4. 3.

  1. Informace ze družiny – omlouvání dětí

                                           100,- družina a 30, - pití

                                           cvičební úbor – sportovky (boty do tělocvičny)

  1. Projekty – Srdíčkové dny

                         Ovoce do škol

                         Dotované mléko

  1. Omlouvání dětí – do žákovské knížky

  2. Ostatní - nabídka knih – katalogy

                        kluby, kroužky

                        flétna – nosit, doma cvičit

                        kontrola penálu

                       zacházení s hračkami

 


Loading...

V úterý 21.12. jedeme v rámci školní družiny linkovým autobusem ve 13:14 do Vysokého Mýta na výstavu betlémů. Příjezd v 14:51. (12,-Kč).

Ve středu 22.12. máme školní vánoční besídku, děti si přinesou pro kamaráda podepsaný dárek. Provoz družiny bude do 13 hodin.

Bohužel ani letos z důvodu nařízení vlády nemůžeme uspořádat tradiční Vánoční jarmark. Děti vyrobily spoustu hezkých výrobků a my vám nabízíme prohlédnout a možnost zakoupit si výrobky od 2.12. v budově školy. Přijďte, podpořte snahu vašich dětí a jistě neodejdete s prázdnou :) 

Každým rokem máme ve škole vánoční besídku- datum upřesníme podle situace. Děti si ve dvojicích, které si sami domluví, dávají zabalené a nadepsané dárečky v hodnotě cca 50-100 Kč. Byly bychom rádi, kdyby jste dárky pořídili  a do školy přinesli raději dříve (vzhledem k nemocnosti), kde je uschováme. 

 

Vážení rodiče,

dne 18. listopadu 2021 Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o  testování ve školách a to každé pondělí do odvolání.

Jelikož do školy nastupujeme 24. 11., budeme se testovat 24. 11. a následně každé pondělí. Testovat se nemusí žáci, kteří byli očkování, prodělali nemoc a přinesou si potvrzení.

 

 

Vážení rodiče,

 

vzhledem k současné situaci nebude probíhat schůzka rodičů společně ve škole. Informace vám posíláme emailem a nabízíme vám možnost individuální konzultace ve škole, telefonicky nebo po SKYPE po předchozí domluvě s třídní paní učitelkou.

 

Dnes 19. 11. měla začít výuka plavání. Vzhledem k tomu, že jsme v karanténě, bude výuka zahájena příští týden, tedy 26. 11. Po telefonickém rozhovoru s paní Podroužkovou, vedoucí plavecké školy, vám posílám několik informací.

Žáci vstupují do budovy bazénu v roušce/respirátoru. V šatně roušku odloží a po dobu výuky jsou bez roušky. Po ukončení výuky počkají, až přijdou žáci, kteří nastupují po nás do bazénu a poté my jdeme do šatny tak, abychom se s jinou třídou v šatně nepotkali.

V bazénu budeme ještě s jinou školou. Pravidla jsou nastavena tak, že každá škola má své dráhy a žáci se tedy mezi sebou nemíchají.

Odjezd na bazén bude linkovým autobusem v 7:12, sraz u školy v 7:00. Návrat v 10:51. Po dobu plaveckého výcviku dojde ke změně v rozvrhu. Žáci obdrží rozvrh po návratu do školy – středa 24. 11.

 

Dále bychom vás chtěli informovat, že bude posunut termín Vánočního jarmarku a to na 2. prosince, pokud to epidemiologická situace dovolí.

Z důvodu nařízení karantény je škola od 10. 11. do 23. 11. uzavřena.