Mateřská škola

V úterý 10.12. jsme byli v Zálší Na Kocandě shlédnout loutkovou pohádku „O Betlémské hvězdě“. Na tuto akci nás pozvala p.ředitelka Lásková (ZŠ a MŠ Zálší), která zařídila také dopravu na divadlo.

Tímto ji děkujeme, vše proběhlo hladce, pohádka se nám velmi líbila….zase jsme o kousek blíž Vánocům.

-hrs-

 

 

 

V úterý 12.11. jsme jeli do Chocně navštívit místní dětskou knihovnu. Po příjezdu jsme měli ještě fůru času, tak jsme nakoukli na vlakové nádraží – čekárna, pokladny, informační tabule i malý obchůdek v hale byly pro mnoho dětí úplně novým zážitkem.

V choceňském parku na dětském hřišti jsme si protáhli tělo, proběhli se, vyzkoušeli si zajímavé průlezky.

Samotná knihovna je krásně opravená a svým interiérem láká malé čtenáře k návštěvě. Paní knihovnice nám převyprávěla a zazpívala pohádku „Ó, ó, ó, vajíčko“………..

Bylo to o housence jménem Pepík – a nakonec z něj byl krááásný motýl – kuk!! Ještě dětem vysvětlila , jak funguje knihovna, jak správně zacházet s knihou….rozloučili jsme se, poděkovali a šupajdili na autobus. Čekání nám zpestřily kolemjedoucí vlaky – čtyři rychlíky a jeden nákladní…jůů, to byla rychlost!

Výlet to byl hezký, a přesto, že trochu mrňkalo, nevadí – nejsme přece z cukru, že :)

-hrs-

V úterý 5.11. jsme vyrazili kouknout na výlov rybníka Netřebáka...bylo teplo a nepršelo, tak jsme to vzali kolem rybníků až na Horky. Rybáři měli plné ruce práce a ukázali nám několik druhů ryb - okouna, sumce, kapra a tolstolobika.Všude plno bláta, voda stříkala a děti byly nadšené ze zajímavého zážitku.                   

Hana Richter Strnadová