Základní škola

23.5. jsme využili pozvání Dobříkova na branný den pod názvem Brabenec. Branný den byl vyplněn zážitkovým učením. Žáci aktivně prováděli první pomoc, prakticky poznávali stromy a živočichy v lese, plnili testy dopravní výchovy, třídili odpad, prohlédli si záchranné, policejní a hasičské auto. Dozvěděli se také mnoho nových informací.

29.5. jsme se s dětmi vydali na dopravní hřiště do Vysokého Mýta, kde si zkusily jízdní dovednosti, osvojily si pravidla silničního provozu a starší po vyplnění testu obdržely průkaz cyklisty.

Některé děti v tento den bojovaly o medaile na vysokomýtské sportovní akci Školympiadě, kde se dočkaly skvělých výsledků. Medaile si přivezla Dorotka Machová, Filip a Adélka Hrdonkovi a Sárinka Jirsáková. 

Ve čtvrtek 30.5. nás čekal výlet do Chlumce nad Cidlinou na zámek Karlova Koruna. Pohádkově laděný program nás zavedl do pohádek a nakonec i ke královně.

31.5. k nám na Dětský den přijel ukázat svá kouzelnická čísla kouzelník a poté jsme se šli podívat na Borovou k Jůvom na statek. 

 

Začátkem měsíce k nám přijela paní s programem Zdravá pětka zaměřeným na zdravý životní styl v oblasti zdravého stravování.

10.6. jsme jako škola uspořádala atletické závody malotřídních škol. Své síly jsme si změřili s Tisovou a Zálší. V disciplínách hod, skok, běh na 50m a běh na 40m získala medaili Julča Říhová, Míša Kusý, Dorotka Machová, Nikolka Karlíková, Lukáš Jůva, Barča Šimková, Tom Hanuš, Adélka Hrdonková a Davídek Malíř. 

13.6. nás pozvala na oplátku ZŠ Zálší. Předvedli nám nejprve své představení a poté jsme si zahráli přátelská utkání ve vybíjené. 

 

 

 

Ve čtvrtek 13.6. jedeme linkovým autobusem do Zálší na pohádku a turnaj ve vybíjené. Děti si vezmou svačinu, sportovní oblečení a peníze na autobus. Sraz před školou v 7:00, návrat v 10:45. Učení si děti brát nemusí.

Sraz před školou v pondělí v 8:00
Předpokládaný návrat ve čtvrtek – 14:00 – 14:30

V pondělí žáci odevzdají:
        -průkaz zdravotní pojišťovny
        -prohlášení rodičů (dostanou ho v pátek 21. 6.)
Pokud dítě bere nějaké léky, předá je i s návodem na užívání v pondělí ráno.
V případě náhlého onemocnění vás vyzveme, abyste si pro dítě přijeli.
Na školu v přírodě je zakázáno brát mobilní telefon.

Nezapomeňte:
gumáky, pláštěnku, batůžek, lahev na pití, přezůvky do chaty, plavky, brýle proti slunci, opalovací krém, deku, repelent proti klíšťatům…….
penál, pastelky, nůžky, lepidlo....
něco pro chvíle volna – kniha, hry, časopis, karty,.......
adresu rodičů, prarodičů – budeme psát pohledy
kapesné

Kontaktní telefon: 604738341 nebo 732804237

Veškeré informace o areálu včetně fotogalerie naleznete na internetu: www.penzionposlednimile.cz

O vystavení dokladu pro pojišťovnu o zaplacení částky  si můžete požádat ve škole.

V pondělí 10.6. se u nás ve škole dopoledne uskuteční atletické závody společně se školou Tisová a Zálší. S sebou sportovní oblečení, pití a kapesné. Školní aktovka není potřeba.

Ve čtvrtek 2.5. byli žáci z 1.ročníku pasováni na čtenáře.Pasoval je král Ota I. Na oslavu se přišli podívat rodiče i prarodiče prvňáčků.

P1010410

 

 

 

 

 

 

 

Besídka pro maminky s hudební  pohádkou Princové jsou na draka, vystoupením flétniček a tanečním vystoupením našich malých tanečnic proběhla na sále 9.5. Po vystoupení měly pro maminky připravené dárečky a přáníčka. Děti se na představení pečlivě připravovaly a vše se jim nakonec podařilo na jedničku. 

den-matek6

 

 

 

 

 

 

 

Ve středu nás čekal výlet do Pardubic, kde nás paní provedla a seznámila se zajímavostmi tohoto města. I přes nepříznivé počasí jsme si výlet užili. 

K jarním dubnovým svátkům patří Velikonoce. Se školkovými a školními dětmi jsme si v rámci celodenního programu  pověděli co jsou Velikonoce, kdy a proč se slaví...Na konci povídání si děti prověřily své znalosti malým kvízem. Naučily se uplést pomlázku, obarvit cibulová vajíčka, zdobit kraslice voskem, vyrobit si panenku z šustí, ozdoby ze slaného těsta, a upéci si jidáše.

11.4. proběhl v naší škole zápis do 1.ročníku na téma povolání. Do naší školičky se zapsaly Tadeáš Táfl, Martinka Vérová, Kristýnka Šimková, Kryštof Dlouhý a Sárinka Pekařová. Naši předškoláčči si s úkoly hravě poradili a už se na ně v září těšíme. 

 

 17.4. jsme se zúčastnili Dne Země ve Vysokém Mýtě. Nejdříve nás čekalo putování po Vysokém Mýtě s průvodcem, který nás seznamoval se zajímavostmi historického města. Poté jsme na náměstí stavěli žížalu mejťandu, plnili úkoly a učily se třídit odpad.

 

25.4. jsme byli ve Sloupnici na Dnu Země, kde společně se žáky ze Sloupnice plnily úkoly v rámci ochrany životního prostředí. Nakonec si společně zasportovali a užili si krásné dopoledne. Odpoledne nás ještě ve školní družině čekali čarodějnické soutěže, různé kvízy, hádanky, skládačky, spojené s pohybem. Nakonec si děti odnesly čarodějnické vysvědčení a malé sladkosti.

 

 

 

V úterý 28.5. se fotíme. Na lístku napsáno s kým se budou fotit a počet.

 

Ve středu 29.5. jedeme do Vysokého Mýta na dopravní hřiště. S sebou svačinu , pití, pláštěnku, sportovní oblečení a přilbu na kolo. Návrat na oběd.Některé děti v tento  den pojedou bojovat o medaile na sportovní akci Školympiádu též do Vys.Mýta. S sebou svačinu, pití , pláštěnku, sportovní oblečení .Předpokládaný návrat 14:50. Na obě akce odjezd linkovým autobusem v 7:10.

 

Ve čtvrtek 30.5. jedeme s MŠ na výlet - Karlova Koruna. Odjezd v 8:00, předpokládaný návrat v 15:00. Cena výletu- 450,-v ceně je doprava, vstup a oběd.S sebou si děti vezmou svačinu, pití, pláštěnku, peníze na vlastní útratu. 

 

V pátek 31.5. v 9:00 vystoupení kouzelníka a oslava Dne dětí.

 

MILÝ BUDOUCÍ PRVŇÁČKU,
 ZVEME TEBE A TVÉ RODIČE K ZÁPISU DO 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY V ČESKÝCH HEŘMANICÍCH. ZÁPIS PROBĚHNE VE ČTVRTEK 11. DUBNA 2019 OD 15 DO 17 HODIN.  
 RODIČE S SEBOU PŘINESOU RODNÝ LIST DÍTĚTE A OBČANSKÝ PRŮKAZ.

 

V únoru jsme ukončili plavecký výcvik. Některé děti pod vedením učitelů z plavecké školy se naučily plavat, jiné se v plavání zdokonalily a některé se zatím s vodou seznamovaly. Na závěr jsme mohli využít i tobogán a děti si odnesly „mokré vysvědčení“. 

Další akcí  bylo hudební vystoupení pana Kubáta, ve kterém dětem velmi hezkou hravou formou představil hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se kterým jsme cestovali vláčkem po světě a poslechli si některé jeho skladby, které během svého života napsal.

Dopravní výchova je pro děti velmi důležitá. Proto pravidelně každý rok využíváme nabídku autoklubu z Vysokého Mýta na dopravní výchovu pro školy. V únoru proběhla teoretická část dopravní výchovy pod vedením lektora Jiřího Vokála a v květnu pojedeme na autodrom ve Vysokém Mýtě, kde proběhne praktická část. Děti si mohou půjčit kola, koloběžky nebo jako chodci vyzkoušet to, co se v teoretické části naučily. Pokud vše zvládnou, dostanou průkaz cyklisty.

Zimní dny plné sněhu jsme se věnovali ve školní družině i zimním radovánkám. Vydali jsme se bruslit, bobovat a na zahradě postavili sněhuláka.

Období karnevalů jsme si připomněli i ve škole a v rámci družiny jsme uspořádali karneval pro děti. Krásné masky si zatančily a zasoutěžily v tělocvičně.

Na čtvrtek 14. února jsme uspořádali pro rodiče a děti Pexesiádu. Sešlo se opravdu hodně soutěživých rodičů a dětí. A jak soutěživé klání dopadlo? V kategorii dospělých zvítězily Marie Kotyzová a Míša Pekařová, druhé místo obsadil Martin Kučera a třetí místo si odnesl Martin Karlík. V kategorii dětí si pomyslnou zlatou vybojovala Dorotka Machová, stříbro patřilo Davídku Malířovi a bronz Barče Šimkové a Sárince Jirsákové. Všichni zúčastnění si odnesli odměnu. Věříme, že se jim ve škole líbilo a zase nás příště navštíví.

V pondělí 18. února jsme přijali pozvání mateřské školy na divadlo víly Srdíčkové - pohádka O Smolíčkovi. 

V úterý 19. února odjeli žáci 4. a 5. ročníku do základní školy v Litomyšli, kde měli možnost v rámci projektu komunikovat s anglicky mluvícími zahraničními studenty. Zajímavou prezentaci si pro ně připravila osmnáctiletá studentka z Indonésie a devatenáctiletý student z Indie. Pohovořili o své rodné zemi, rodině, zvycích. Naše děti se během prezentace anglicky ptaly na vše, co je zajímalo. Např. jaké počasí mají v Indonésii, jaké sporty studenti dělají, jaké mají oblíbené jídlo…… Pro děti byla návštěva velmi zajímavá i přínosná do hodin angličtiny.

V pátek 22. února jsme navštívili kluziště v Chocni. Kluci hráli hokej a děvčata zkoušela prvky krasobruslení. Strávili jsme zde velmi příjemné dopoledne.

V tomto měsíci jsme navštívili Sukovu síň v Pardubicích a shlédli koncert Filharmonického orchestru s názvem Trampoty pana Bambuly, kde se děti seznámily s hudebními nástroji filharmonického orchestru. Některé děti byly zapojeny i do představení. FOTO

Další akcí byl Vánoční jarmark s krásným dětským hudebním vystoupením a následným prodejem svých výrobků. I přes mrazivé počasí jsme se sešli ve velkém počtu a společně si užili  předvánoční čas. Děkujeme a přejeme Krásné Vánoce a šťastný nový rok. FOTO

Společně s mateřskou školou jsme se vydali do ekocentra Pasíčka. Zde nás provedli a pověděli nám o zvířátkách odchycených z volné přírody, povídali si o vánočních zvycích a následně si vyrobili malý dáreček. FOTO

V prosinci nás také navštívili čert, Mikuláš a a anděl. Hodné a šikovné děti pochválil, ostatní příslibem  zlepšení se přesvědčili čerta a všechny děti byly nakonec odměněny mikulášským balíčkem. FOTO

Po Mikuláši jsme si adventním kalendářem zpříjemňovali dny do vánoční besídky. Na besídce jsme si společně zazpívali koledy, ochutnávali voňavé cukroví, vyzkoušeli si nějaké vánoční zvyky a rozbalovali dárky, na které jsme se moc těšili. FOTO ADVENT a FOTO VÁNOČNÍ BESÍDKA

 

 

 

Z důvodu zkvalitnění komunikace s Vámi jsme zakoupili nové mobilní telefony. Pevná linka funguje i nadále. Pokud byste se nemohli dovolat, můžete zanechat SMS.

Základní škola- 772 727 089

Školní družina - 772 727 091

 

V pondělí 17.12. jedeme do Vysokého Mýta na divadlo Vraclavské školy" Kouzelná jablíčka". Odjezd v 7:30 od školy.

V pátek 21.12. budeme mít ve škole vánoční besídku. Děti si přinesou dárek pro kamaráda. Provoz školní družiny bude do 13:00.

 

V pátek 30.11. jedeme do ekocentra Pasíčka. Odjezd 7:00 od školy, návrat kolem 12. hodiny. S sebou: svačina, pití, peníze na vlastní útratu.

Ve čtvrtek 29.11. je od 16.00 Vánoční jarmark. Děti si pro Vás připravily zimní a vánoční písně, vyrobily krásné vánoční dekorace a jiné výrobky. Nezapomněly jsme ani na voňavé perníčky a linecké cukroví. Proto vás všechny srdečně zveme a děkujeme předem za ocenění snahy všech dětí. 

V pondělí 26. 11. jedeme na koncert do Sukovy síně v Pardubicích. Odjezd linkovým autobusem v 7:10, návrat v 12:51. S sebou: svačina, pití, peníze na vlastní útratu. 

Ve středu 14.11. zahajujeme plavecký výcvik. S sebou plavky, mýdlo, ručník, hřeben.

 

Ve čtvrtek 27. září jsme si s dětmi prošli obec České Heřmanice, ukázali si nejvyšší místo v obci a následně navštívili pana starostu na Obecním úřadě. Poté jsme ve škole shlédli video o obci a děti měly možnost, tázat se na věci, které je zajímaly ohledně obce. Za dotazy dostaly tři vylosované děti odměnu. Nakonec jsme se pokusily zhotovit mapku Českých Heřmanic, kam si děti umístily své domy a důležité budovy. 

P1010030

 

Oznámení:

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2018/2019

 

Základní škola České Heřmanice, příspěvková organizace, zastoupená ředitelkou Mgr. Jaroslavou Kafkovou, rozhodla v souladu s § 67, odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, podle ustanovení § 46, § 165 odst. 2 a § 183 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) takto:

 

SEZNAM UCHAZEČŮ:

REGISTRAČNÍ ČÍSLO UCHAZEČE

VÝSLEDEK ŘÍZENÍ

 

 

1/2018

PŘIJAT

2/2018

PŘIJAT

3/2018

PŘIJAT

4/2018

PŘIJATA

5/2018

PŘIJATA

6/2018

PŘIJAT

7/2018

PŘIJATA

8/2018

PŘIJAT

9/2018

PŘIJATA

 

 

Datum zveřejnění 12. 4. 2018

 

O přijetí vašeho dítěte bylo v souladu s § 67 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu vyhotoveno písemné rozhodnutí, které bude součástí spisu Vašeho dítěte ve škole.

 

 

V Českých Heřmanicích 11. 4. 2018                        Kafková Jaroslava

                                                                                      ředitelka školy