Základní škola

V listopadu jsme se šli podívat na výlov rybníka. Rybáři nás seznámili s některými druhy ryb. 

Celý listopad jsme se také připravovali na vánoční jarmark, vyráběli si adventní věnce, pekli a zdobili perníčky.Vše jsem zakončili vystoupením  a představením vánočních výrobků našich dětí.

Začátkem prosince k nám do školy zavítal Miluláš s čertem a andělem. Některé děti pochválil, některé malinko postrašil, ale nakonec vše dobře dopadlo. Děti slíbily polepšení se a dostaly mikulášský balíček.

 

 

V úterý 17.12. jedeme do Doudleb na zámek. Odjezd v 7:00. S sebou svačinu, pití, peníze na útratu. Návrat na oběd.

Ve čtvrtek 19.12. proběhne ve škole vánoční besídka. Děti si přinesou dárek pro kamaráda. Učení si brát nemusí.

Ve čtvrtek 28.11. je od 16.00 před kostelem Vánoční jarmark. Děti si pro Vás připravily zimní a vánoční písně, vyrobily krásné vánoční dekorace a jiné výrobky. Přijďte si užít chvíli předvánoční pohody.

V pondělí 25.11. k nám do ŠD přijede květinářka. Starší děti si budou moci zkusit věnec uvázat, mladší děti budou mít věneček předpřipravený a sami si jej dozdobí. Větvičky, svíčky, aj. je možno donést z domova nebo si zakoupit přímo ve škole. 

Od pondělí 11.11. bude změna rozvrhu. Děti rozvrh dostaly.

Od pátku 15.11. jezdíme na bazén do Vysokého Mýta. S sebou plavky, ručník, mýdlo, hřeben- vše v igelitové tašce. Děvčata budou mít vlasy stažené do culíku. 

Na začátku září jsme pro naše menší kamarády ze školky připravili různá sportovní stanoviště. Na konci byli odměněni našimi vyrobenými dárečky a sladkostí.

Ve školní družině se děti pustily do skládání různých puzzlí...taková malá puzzliada.

Na konci měsíce nás čekal projekt Rodina, škola, vesnice. Společně s panem starostou jsme se vydali z Borové po nové naučné stezce a dozvěděli se zajímavosti ohledně přírody. Na konci výpravy jsme opékali  špekáčky. To byla mňamka...:)

Další naší akcí v novém měsíci byla drakiada. I když se některým dráčkům vzlétnout nechtělo, jiní se zase na obloze krásně proletěli a my jsme si tu podzimní zábavu krásně užili.

Ve školní družině jsme tvořili větrníky, z dýní a přírodnin dýňová strašidla a velkou dýni si ozdobili na školní předzahrádku. Bohužel nám tam dlouho nevydržela...:( Na konci měsíce nás čekalo hledání pokladu, kdy nám třetí třída za pomoci buzoly v rámci  prvouky připravila pro děti trasu, kterou si odpoledne s plněním dalších úkolů všichni prošli.

Návštěva hvězdárny v Hradci Králové byla poslední akcí v říjnu a velmi zajímavá. Nejprve  povídání, poté pohádka a ukázka dalekohledu. Bohužel za nepříznivého počasí nebyla možnost dalekohled vyzkoušet.

 

 

Po prázdninách 2. září  jsme se opět shledali ve škole a přivítali naše nové prvňáčky. Pan starosta nám přišel popřát úspěšný nový školní rok a pozval nás na společnou procházku po nové stezce, která je naplánována na konec září 27.9. 2019.

V druhém školním týdnu plánujeme společné dopoledne s MŠ - sportovní den, kdy děti ze školy připraví pro své školkové kamarády různé sportovní úkoly.