Základní škola

V pondělí 29.6. jdeme po svačině na výlet. S sebou si děti vezmou batůžek s pitím a pláštěnkou.Návrat na oběd.

Dne 18. 6. nás navštívili naši předškoláčci. Pro děti jsme připravili 6 stanovišť, kde plnily úkoly a za splněný úkol dostaly obrázek. Navštívily tak učitele, kominíka, ošetřovatele zvířat, malíře, číšníka a prodavačku. Děti zvládly úkoly velmi dobře a my se na ně v září moc těšíme.

Na den dětí jsme vyrazili procházkou na Borovou a prošli si tak naučnou stezku z Borové zpět do Českých Heřmanic. Při cestě děti hledaly lístečky, z kterých měly složit větu, co je čeká na posledním zastavení. Tam si děti připravily ohniště a opekly špekáčky. Na úplný  závěr je čekal ukrytý poklad. 

Všichni naši prvňáčci byli v červnu pasováni do řádu čtenářů a oficiálně se tak stali mladými čtenáři naší školy. Při této příležitosti každý žák obdržel pamětní list na tento slavnostní den a sladkou odměnu.

Informace k zápisu do 1. ročníku ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci proběhne zápis do 1. ročníku ZŠ pouze formálně, tedy bez přítomnosti dětí.

Na stránkách školy si můžete stáhnout tiskopis - Žádost o přijetí dítěte k povinné školní docházce – tu vyplníte a doručíte do školy do 15. 4. Poslat můžete buď poštou, nebo hodit do schránky ve škole.

Děkuji za pochopení, ředitelka školy Jaroslava Kafková

Tiskopis - Žádost o přijetí dítěte k povinné školní docházce  ke stažení ZDE

Některé pojišťovny přispívají dětem na úhradu plaveckého výcviku. Pokud máte zájem, doklad vám na požádání vystavíme.

Ve čtvrtek si s dětmi v rámci sportovních her zasoutěžíme a zatančíme v karnevalových maskách. Na zúčastněné  čekají malé odměny.

V úterý 18.2. v 15:30 zveme všechny rodiče s dětmi na školní kolo pexesiády. Přijďte si zasoutěžit, pobavit se a strávit hezké odpoledne se svými dětmi. Ti nejlepší si odnesou i hezkou odměnu. Vzít s sebou můžete babičky i dědečky :)

V pondělí 17.2. a 24.2. pojedeme do Chocně na kluziště. Odjezd 9:14 a návrat ve 12:51. Brusle nejlépe do batohu, možnost zakoupení dobrot v automatu.

 

Ve čtvrtek 30.1. nás čeká hudební představení pana Kubáta. 

V úterý 17.12. jedeme do Doudleb na zámek. Odjezd v 7:00. S sebou svačinu, pití, peníze na útratu. Návrat na oběd.

Ve čtvrtek 19.12. proběhne ve škole vánoční besídka. Děti si přinesou dárek pro kamaráda. Učení si brát nemusí.

Ve čtvrtek 28.11. je od 16.00 před kostelem Vánoční jarmark. Děti si pro Vás připravily zimní a vánoční písně, vyrobily krásné vánoční dekorace a jiné výrobky. Přijďte si užít chvíli předvánoční pohody.

V pondělí 25.11. k nám do ŠD přijede květinářka. Starší děti si budou moci zkusit věnec uvázat, mladší děti budou mít věneček předpřipravený a sami si jej dozdobí. Větvičky, svíčky, aj. je možno donést z domova nebo si zakoupit přímo ve škole. 

Od pondělí 11.11. bude změna rozvrhu. Děti rozvrh dostaly.

Od pátku 15.11. jezdíme na bazén do Vysokého Mýta. S sebou plavky, ručník, mýdlo, hřeben- vše v igelitové tašce. Děvčata budou mít vlasy stažené do culíku. 

Na začátku září jsme pro naše menší kamarády ze školky připravili různá sportovní stanoviště. Na konci byli odměněni našimi vyrobenými dárečky a sladkostí.

Ve školní družině se děti pustily do skládání různých puzzlí...taková malá puzzliada.

Na konci měsíce nás čekal projekt Rodina, škola, vesnice. Společně s panem starostou jsme se vydali z Borové po nové naučné stezce a dozvěděli se zajímavosti ohledně přírody. Na konci výpravy jsme opékali  špekáčky. To byla mňamka...:)

Další naší akcí v novém měsíci byla drakiada. I když se některým dráčkům vzlétnout nechtělo, jiní se zase na obloze krásně proletěli a my jsme si tu podzimní zábavu krásně užili.

Ve školní družině jsme tvořili větrníky, z dýní a přírodnin dýňová strašidla a velkou dýni si ozdobili na školní předzahrádku. Bohužel nám tam dlouho nevydržela...:( Na konci měsíce nás čekalo hledání pokladu, kdy nám třetí třída za pomoci buzoly v rámci  prvouky připravila pro děti trasu, kterou si odpoledne s plněním dalších úkolů všichni prošli.

Návštěva hvězdárny v Hradci Králové byla poslední akcí v říjnu a velmi zajímavá. Nejprve  povídání, poté pohádka a ukázka dalekohledu. Bohužel za nepříznivého počasí nebyla možnost dalekohled vyzkoušet.

 

 

Po prázdninách 2. září  jsme se opět shledali ve škole a přivítali naše nové prvňáčky. Pan starosta nám přišel popřát úspěšný nový školní rok a pozval nás na společnou procházku po nové stezce, která je naplánována na konec září 27.9. 2019.

V druhém školním týdnu plánujeme společné dopoledne s MŠ - sportovní den, kdy děti ze školy připraví pro své školkové kamarády různé sportovní úkoly.